S.S.S

Sıkça sorulan sorular

 

Alarm Merkezi'ne bağlanan bir alarm sistemi ile profesyonel korunma sağlarsınız. Merkeze bağlı sistemlerde istenmeyen girişim halinde alarm, Alarm Merkezi'ne telefon hattı üzerinden iletilir ve daha önce sizin belirlediğiniz telefon numaraları aranır. Gerekli durumlarda emniyet güçlerine, itfaiye ve ambulansa alarm bilgisi verilerek adresinize yönlendirilir. Oysa Alarm merkezi bağlantısı olmayan alarm sistemi, alarm durumunda sadece siren ile lokal olarak çalışır. Alarm merkezi ayrıca; bazı arızaların uzaktan kontrolünü yapabilir. Sunmuş olduğu 24 saat teknik destek ile sistem kurulmasının unutulması durumunda size haber verebilir.

Alarm panelinizi, S-line alarm merkezine bağlayabilmek için yapmanız gereken tek şey, 0850 252 4118 nolu telefonumuzdan teknik destek talep etmenizdir.

Panel içinde akü bulunmaktadır. Elektrik kesintilerinde direkt olarak devreye girer ve sistem çalışmaya devam eder.

Alarm sistemini çalıştırıp, devre dışı bırakabilmek için ana kullanıcı şifresi ve parolası dışında istediğiniz, belirlediğiniz kişilere de şifre ve parola verilebilirsiniz. Her kullanıcının şifresi parolası farklıdır. Yine aynı şekilde istediğiniz kişilerin şifre ve parolalarını iptal ettirebilirsiniz. Siz yokken evinize, işyerinize hangi kullanıcının girdiğini bilmek isterseniz eğer, Alarm Gözlem Merkezi size haber verecektir.

S-line olarak kablosuz alarm sistemleri de kullanıyoruz. Bu sistemin en büyük avantajı evde farklı noktalara takılan dedektörlerin kablosuz olmasıdır.

Sistem montajı yapılırken montaj ekibimiz ile belirlediğiniz bölgeleri devre dışı bırakarak evinizin içinde rahatça dolaşırken, alarm sisteminizi aktif hale getirerek güven içinde olabilirsiniz.

Dış siren kablosu kesilirse, siren devreye girer ve sistem S-Line alarm gözlem merkezine de sinyal gönderir. Siren, sistemin içerisinde bulunan akü bitene kadar çalmaya devam eder. Gelen sinyale göre alarm gözlem merkezi olayı araştırır ve hemen duruma göre olaya müdahale eder.

Sistem montajı yapılırken montaj ekibimiz ile belirlediğiniz bölgeleri devre dışı bırakarak evinizin içinde rahatça dolaşırken, alarm sisteminizi aktif hale getirerek güven içinde olabilirsiniz.

Alarm sistemini açmak veya kapatmak için isterseniz şifre paneline şifrenizi girebilirsiniz, isterseniz de uzaktan kumanda kullanabilirsiniz. Sistem devrede iken evinize, işyerinize geldiğinizde ise, sistemi kapatmak için size belirli bir süre verilecektir.

Başka bir yere taşındığınız takdirde ücretsiz keşif yapan uzman servisimiz evinize/işyerinize gelerek ihtiyacınız olan dedektörlerin sayısını ve yerlerini belirleyecektir. Eğer yeni taşınacağınız yer eskisine göre daha büyük ya da daha küçükse gerekli teknik ekipmanlar ona göre çoğaltılacak ya da azaltılacaktır.

Şifre unutulması ya da şifrenin girilmekte gecikilmesi durumunda olayın bir yanlışlık mı yoksa gasp mı olduğunu öğrenmek üzere abone aranır ve parolası istenir. Abone doğru parolayı verdiği zaman problem çözülür

Alarm sistemi aktif halde iken evcil hayvanlarınızı ayrı bir yere kapatmak istemiyorsanız, iç mekân hareket algılayıcı dedektörlerden, evcil hayvan algılamayan modellerini (pet dedektörlü sistemleri) tercih edebilirsiniz.

Soygun, hırsızlık gibi tehlikelere ek olarak yangın, gaz kaçağı ve acil sağlık problemleri durumlarında da elektronik güvenlik sistemleri çözüm sunar. Alarm güvenlik sistemleri hırsızlıktan, soygundan korunmak için en etkili yöntemdir. Hırsızlar için alarm sistemleri caydırıcı bir etkendir. Hırsızlar alarm sistemi bulunan evlere girmeye çekinip, sistem bulunmayan evlere girmeyi tercih etmektedir.

Alarm sistemi hırsızlık gerçekleşmeden devreye girer. Evinizde/işyerinizde alarm sistemi var ise sigorta şirketinize daha az prim ödersiniz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi sigorta şirketinizden öğrenebilirsiniz.